Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.5 kg
EAN: 5904730735049
Producent: Lupo Arts

Rodzinna, imprezowa czy edukacyjna? Z dziećmi czy z kumplami? A może solo?

Zawsze tak trudno wybrać… Na szczęście jest Odyseja! Graj jak chcesz i z kim chcesz,

w tej tubie czekają na Ciebie aż 4 kosmiczne gry.

 

W Odysei gracze pełnią rolę odkrywców przemierzających fantazyjną kosmiczną przestrzeń w celu poznania i zbadania nowych, tajemniczych planet. Zasady Odysei nie są skomplikowane i można je łatwo przyswoić, jednak rozgrywka cały czas jest bardzo angażująca i wymaga koncentracji. Co ciekawe, gracze bez względu na wiek mogą rywalizować ze sobą i mają równe szanse na wygraną. Jest to możliwe dzięki mechanice gry, która daje możliwość nadrobienia braków strategicznych dobrą pamięcią, a graczom ze słabszą pamięcią umożliwia bardziej strategiczne podejście do rozgrywki.

 

“Misja Badawcza” to przeszukiwanie galaktyk w celu zdobycia Próbek Myśli - najcenniejszej materii znanej ludzkości. Żeby tego dokonać, musicie poznać  i zapamiętać zakrytą mapę galaktyki, mądrze wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz przechytrzyć przeciwników. Cała sztuka w tym, żeby dopiąć swego w jak najmniejszej ilości ruchów, nie ujawniając innym zbyt wiele. W instrukcji proponujemy kilka Galaktyk, zachęcamy jednak do tworzenia własnych.

 

W “Samotnej Misji”, pojedynczy gracz musi zebrać wszystkie Próbki, nie dając się

przy tym pożreć Potworowi Czarnej Dziurze, który reaguje coraz szybciej 

i pochłania coraz więcej Planet. Można grać w ten tryb kooperacyjnie.

 

Kosmiczny Wyścig” wystawi na próbę wasze opanowanie. To najbardziej szalony

i generujący najwięcej emocji tryb gry, w którym sterujecie pojazdami przy użyciu

kości, własnego refleksu i spostrzegawczości.

 

Z kolei “Podstawy Nawigacji” są załogowym lotem, w którym graczy czeka

interesujące wyzwanie w postaci tworzenia oraz zapamiętywania historii o kolejno

odwiedzanych Planetach.

 

 

Malownicze, barwne i pełne szczegółów grafiki ułatwiają, a nawet niejako wymuszają świadome stosowanie metod pamięciowych. Gra rozwija myślenie narracyjne wraz z umiejętnością budowania i artykułowania opowieści, jednocześnie angażując do planowania, przewidywania konsekwencji swoich działań, a także do analizowania zmieniającej się sytuacji na planszy. Niewielka doza negatywnej interakcji nie zniechęca, ale mobilizuje do rozwoju i szukania lepszych rozwiązań taktycznych.

Założeniem autorów było zilustrowanie gry w taki sposób, by na planszach (kartach planet) grafiki były kompozycjami posiadającymi mnogość szczegółów, by opowiadały jakąś historię, nie ograniczając równocześnie możliwości swobodnej interpretacji ich zawartości. Planety miały być możliwie różnorodne. Pojedyncze grafiki musiały być niezależnymi tworami, a jednocześnie miały posiadać pewne punkty wspólne tak, aby pasowały do całości i jako całość tworzyły spójny świat. Nie było to łatwe zadanie. Alicja Kocurek tworzyła planety przez ponad dwa lata, wymagało to

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne