Wczytuję dane...
Waga produktu: 1.5 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
EAN: 5902259205692
Producent: Galakta

Catan: Gwiezdni osadnicy

Podczas kosmicznych misji osadnicy będą musieli stawić czoła wyzwaniom na miarę galaktyki. W swoich ogromnych statkach kosmicznych eksplorują niezliczone zakątki wszechświata i bogate w surowce systemy planetarne. Podbój kosmosu wiąże się z budowaniem i rozwojem swoich placówek handlowych, portów kosmicznych i kolonii. Osadnicy muszą zapewnić sobie stały dopływ zasobów potrzebnych do budowy nowych statków kosmicznych. W trakcie swych międzygwiezdnych wędrówek będą napotykać pokojowo nastawione rasy, które mogą stać się cennymi sojusznikami. Jednak zdobywcy gwiazd muszą być ostrożni w swych przedsięwzięciach, ponieważ niektóre z niezbadanych światów mogą być siedliskiem kosmicznych piratów! Z odpowiednią strategią, pomocą sojuszników i dodatkową motywacją są gotowi na wszystko! Nowe kolonie, placówki handlowe i wygrane starcia z piratami pozwalają zdobywać punkty zwycięstwa.

Gwiezdni osadnicy, bazujący na klasycznej grze CATAN, oferują klimatyczną oprawę graficzną, odświeżone zasady pogłębiające złożoność gry i dużo bardziej zróżnicowaną strukturę rozgrywki.

Nowe elementy:

Pudełko Gwiezdnych osadników jest wypełnione po brzegi. Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze elementy, jakie w nim znajdziecie!

Statek-matka

Warto przyjrzeć się, jak zbudowany jest nasz główny statek. Jego ulepszenia zwiększą możliwości całej naszej floty, więc opłaca się w niego inwestować. Działo pomoże w walce z piratami, zaś większa ładownia pozwoli nam zbierać więcej surowców z planet bogatych w złoża. No i silniki. Nie zapominajmy o silnikach! To one pozwolą nam dostać się na orbitę niezbadanych planet.

Na początku rozgrywki każdy gracz otrzymuje duży statek-matkę. Statek-matka gracza reprezentuje statystyki wszystkich statków kosmicznych, jakimi dysponuje gracz. Kolorowe kulki w dolnej części służą do wyznaczania podstawowej szybkości statków kosmicznych oraz podstawowej wartości bojowej. Kiedy podczas rozgrywki gracz rozbudowuje swój statek-matkę o nowe silnikidziała i ładownie, zwiększa w ten sposób kolejno: szybkość,  wartość bojową oraz ładowność swoich małych statków kosmicznych. Wszystkie statystyki statku-matki zawsze odnoszą się do wszystkich znajdujących się na planszy statków kosmicznych gracza.

Zasoby:

Gwiezdne skarby – to, co pozwoli nam się rozwinąć. I jeszcze zasoby! Warto je mieć, zwłaszcza jeśli kontrolujemy planetę bogatą w surowce, których nieustannie brakuje innym graczom.

Sojusznicy i Piraci:

W trakcie podbijania kolejnych planet natrafimy na obce rasy. Z reguły wszyscy są nastawieni przyjaźnie. Może spróbujemy z nimi pohandlować? Wydają się nastawieni pokojowo. Jednak trafiają się też kosmiczne wyrzutki, zwane też kosmicznymi piratami, które będą mieli chrapkę na nasz ładunek.

Na kartach sojuszników znajdują się portrety obcych z danej rasy oraz opis premii, które karta zapewnia posiadaczowi. Karty sojuszników działają do końca gry i nie można ich utracić.
Dla każdej rasy obcych dostępnych jest 5 kart – po jednej za każdą placówkę handlową, którą można założyć na posterunku. Kosmiczni piraci nie są osobną rasą. To wyjęci spod prawa przedstawiciele wszystkich ras, którzy zgromadzili się pod czarną piracką banderą. Swoimi ciężko uzbrojonymi statkami przemierzają ostępy znanej galaktyki i napadają na pokojowo nastawione statki kolonialne i handlowe.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne