Wczytuję dane...
Waga produktu: 2.1 kg
Producent: Galakta

Fallout (Galakta)

  

Fallout to kultowa gra cRPG, w którą zagrywa się już kolejne pokolenie. Po klasycznych dwóch częściach, po wielu latach tytuł ten doczekał się kolejnych odsłon. I właśnie na tych najnowszych częściach (trzeciej i czwartej) oparta jest Fallout - gra planszowa.

Gracze wcielają się w Ocalałych, którzy wędrują po postapokaliptycznych pustkowiach, by realizować własne cele, umożliwiające im przetrwanie na niegościnnych ziemiach. Mimo że świat zmienił się radykalnie, nadal toczy się walka o władzę i wpływy między różnymi organizacjami. Nierzadko zdarzy się, że gracze zostaną w nią uwikłani. Od nich jednak zależy, po której stronie się opowiedzą. Stawianie graczy przed wyborami to cecha charakterystyczna planszowego Fallouta. Podczas swojej wędrówki gracze będą wypełniać zadania oraz decydować o tym w jaki sposób je wykonać, jakim organizacjom pomagać itd.  Celem gry jest zdobycie określonej liczby kart wpływów, a droga do tego celu jest wypełniona wieloma przygodami.

 

Jak grać w grę planszową Fallout (Galakta)?

 

Na początku rozgrywki należy wybrać jeden z czterech scenariuszy, który definiuje cele do osiągnięcia, fabułę i zadania do zrealizowania. W trakcie swojej tury każdy gracz może wykonać dwie z sześciu dostępnych akcji, a są nimi:

  1. Eksploracja - odkrycie zakrytego kafla terenu, znajdującego się przy figurce gracza.
  2. Ruch - poruszanie się po planszy.
  3. Wykonanie misji.
  4. Pociągnięcie karty spotkania.
  5. Podjęcie walki (nie ma możliwości walki z innymi graczami).
  6. Obozowanie.

 

Zasady gry są proste i łatwe do wytłumaczenia, dzięki czemu bardzo szybko można zanurzyć się w Falloutowy świat i nie zaglądać co chwilę do instrukcji. A jest w co się zanurzać, bo właśnie na fabułę, twórcy gry położyli bardzo duży nacisk. Każdy scenariusz, karta spotkanie, misja, związane z nią wybory i konsekwencje podjętych decyzji, dokładają mały kawałek opowieści przeżywanej podczas rozgrywki w Fallout - gra planszowa.

 

Komu może spodobać się Fallout od Galakty?

 

Fallout to gra planszowa, której głównymi atutami są:

-      Liczne odniesienia do trzeciej i czwartej części komputerowego Fallouta

-      Klimat postapo

-      Nacisk na elementy fabularne (historię)

-      Proste zasady

-      Konieczność dokonywania przez graczy wyborów o zróżnicowanych konsekwencjach. Decyzje graczy mają wpływ na to jak rozwinie się opowieść.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne