Wczytuję dane...
Waga produktu: 3 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Portal Games

Produkty w zestawie:

sklep@grybezpradu.eu
1x Inis (gra planszowa)
sklep@grybezpradu.eu
1x Inis: Pory Roku (dodatek)

Inis (Portal Games)

 

Gra planszowa Inis od Portal Games pozwala graczom wcielić się w przywódców irlandzkich klanów, walczących o władzę na podbitej przez siebie wyspie. Ilustracje w grze są bardzo klimatyczne i nawiązują do kultury celtyckiej a treść kart do tamtejszych legend. W Inis bardzo sprawnie połączono dwie mechaniki: area control (zdobywanie kontroli nad obszarami) i draft (wybieranie karty z puli dostępnych i przekazywanie reszty kolejnemu graczowi).

  

Osiągnąć cel i zdobyć tytuł Wielkiego Króla można na trzy sposoby:

-          Być obecnym na minimum sześciu terytoriach

-          Być obecnym na terytoriach, na których wzniesiono łącznie minimum sześć miejsc kultu

-          Zostać wodzem sześciu klanów

  

Gdy, któryś z graczy osiągnie jeden z powyższych celów, gra kończy się jego wygraną.

  

Jak grać w grę planszową Inis?

 

Na początku każdej rundy w Inis osoba, posiadająca przewagę w jakimś regionie, w którym znajduje się stolica, zostaje Branem. Następnie gracze posiadający najwięcej klanów na każdym z obszarów, otrzymują karty przewagi. Będą mogli skorzystać z nich w kolejnej rundzie, o ile oczywiście utrzymają swoją dominację.

  

Później następuje draft kart Pór Roku, następnie gracze zagrywają karty Pór Roku, Eposu i Przewag. Karty zagrywane są albo jako akcje, albo jako w odpowiedzi na jakieś efekty. Najczęściej służą one do tego, by dodać nowe obszary, budować cytadele i miejsca kultu, przemieszczać klany i rozpoczynać walkę. Walkę zazwyczaj wygrywa gracz, który ma więcej kart Pór Roku i klanów na danym terenie.

  

Jeśli, w jakimś momencie rozgrywki, któryś z graczy spełni jeden z warunków wygrania rozgrywki, informuje o tym pozostałych, którzy mają jeszcze szansę na zmianę sytuacji na planszy.

  

Komu spodoba się gra planszowa Inis?

 

Gra planszowa Inis ma wiele atutów, docenić powinni ją gracze, którzy:

-          lubią gry planszowe z prostymi zasadami ale dającymi sporo możliwości podczas rozgrywki

-          Doceniają ładnie wykonane planszówki

-          Lubią gry z mechaniką area control i draftu

-          Oczekują od gry kilku sposobów na wygraną

-          Lubią klimat celtyckich legend

 Inis: Pory Roku

Bardowie nadal snują swe opowieści.

Dni przemijają, a fale rozciągają się na horyzoncie, który wydaje się być bliżej niż kiedykolwiek. Krwawe bitwy przeplatają się bez końca z uświęconymi obrządkami, tworząc cykl, którego klany nie potrafią przerwać. Świętujcie w Imbold, Beltane, Lugnasad i Samhain, niezwykłe dni, które nadają rytm odwiecznemu tańcu pór roku! Gdyż będziecie potrzebować zarówno letniej bryzy jak i zimowych chmur, by pożeglować w kierunku nowych wysp, o których głośno na morzu.

Nadszedł czas królów morza i dawno zapomnianych mitów. Czas nowych bohaterów.

Przed wami nowe opowieści o Wielkich Królach Inis.

To rozszerzenie dodaje komponenty dla 5. Gracza. Wprowadza także do gry nowe mechaniki, takie jak kafle Portów, morskie podróże i planszę pór roku. Zwiększa także liczbę Terenów, kart Akcji i Eposu.

   

 W ofercie naszego sklepu mamy również koszulki na karty pasujące do gry Inis. 

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne