Waga produktu: 1.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: Board&Dice

Szybcy i ścigani (Board & Dice) 

 

Gra planszowa Szybcy i ścigani od wydawnictwa Board & Dice, to pozycja dla graczy lubiących szybkie i emocjonujące rozgrywki. Błyskawiczne podejmowanie decyzji, spostrzegawczość i koncentracja to cechy, które są potrzebne, by wygrać. Dzięki temu, że nie ma tu tur poszczególnych graczy i wszyscy wykonują swe ruchy równocześnie, w czasie rzeczywistym, rozgrywka jest bardzo dynamiczna i generuje sporo emocji. Szybcy i ścigani, to imprezowa gra planszowa, w której jedni gracze wcielają się w rolę złodziei, uciekających ze swoim łupem do bezpiecznej kryjówki, a drudzy ścigających ich policjantów.

 

Jak grać w Szybkich i ściganych

 
Gracze, którzy uciekają przed policjantami wykładają kafelki miasta, symbolizujące drogę ucieczki. Wygrają gdy uda im się wyłożyć trzy kafelki: z pieniędzmi, kluczem i mapą, nim dopadnie ich pościg. Niby banalne, ale problem w tym, że muszą stosować się do dwóch zasad ich wykładania. Co natomiast robi ścigający? Na każdym kaflu są świadkowie, oznaczeni różnymi symbolami i zwróconymi w odmiennych kierunkach, gracz, który kieruje pościgiem musi szybko ustalić, których spośród świadków zwróconych w aktualnym kierunku ucieczki jest najwięcej i położyć na kafelku żeton z odpowiednim symbolem. Na końcu rozgrywki, gracze sprawdzają, czy ktoś nie popełnił jakiegoś błędu.

  

Komu spodobają się Szybcy i ścigani?

 

Gra planszowa Szybcy i ścigani ma potencjał na bycie imprezową planszówką wieczoru, pod warunkiem, że grają w niej osoby, które:

- lubią dynamiczne i szybkie gry planszowe

- dobrze się bawią grając pod presją czasu

- lubią planszówki, w których wygrana zależy od spostrzegawczości szybkości działania

- nie denerwują się, gdy zdarzy im się szybko przegrać

- lubią, gdy gra stanowi dla nich wyzwanie

  

Dzięki prostym zasadom, które wyjaśnić można w trzy minuty, Szybcy i ścigani, to gra, do której z powodzeniem można zaprosić osoby nieznające tytułu czy nawet nie grające na co dzień w gry planszowe.

 

Grałeś już w grę Szybcy i Ścigani? Zostaw nam swoją opinię i ocenę pod tym tytułem! Twoja recenzja jest dla nas ważna :)

  

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 3 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 5-15 minut
Waga: ok. 1,1 kg
Złożoność:
Wydawnictwo: Board&Dice
Projektant: Dave Neale Antony Proietti
Wydanie: polskie
Pasujące koszulki: 

 

Zawartość pudełka:

  • 35 kafli miasta
  • 30 żetonów pościgu
  • 14 żetonów zwycięstwa
  • Instrukcja
 Recenzje i przydatne linki do gry planszowej Szybcy i Ścigani (Board&Dice) :

 

Polecamy

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne