Premiera The King is Dead 0
Premiera The King is Dead

Już dzisiaj premiera sklepowa drugiej edycji gry The King is Dead

Król umarł a jego królestwo się rozpadło. W grze dla 2 do 4 graczy od lat 14 wcielamy się w rolę możnych z dworu byłego władcy i staramy się zmanipulować konfliktem tak, by frakcja u której mamy największe poparcie wygrała konflikt o Wyspy Brytyjskie.

Rozgrywka polega na zagrywaniu kart, dzięki którym możemy wpływać na dominację jednej z trzech sił w regionach reprezentowanych przez kostki. Każdy gracz zaczyna z dwoma losowymi kostkami przedstawiającymi jego początkowe wpływy we frakcjach oraz ośmioma kartami. Każdą z kart można wykorzystać tylko raz, więc trzeba umiejętne planować swoje zagrania i balansować między dominacją jednej frakcji a zdobywaniem jej wpływów, gdyż po każdej zagranej akcji gracz musi wziąć jedną dowolną kostkę z mapy by wzmocnić swój wpływ u danej armii i jednocześnie osłabić jej dominację na polu walki. Gra toczy się do momentu aż we wszystkich ośmiu lokacjach zostanie rozstrzygnięty konflikt bądź kiedy wszystkie żetony najeźdźców trafią na Wyspy.

The King is Dead to świetna propozycja dla każdego fana gier strategicznych dzięki swojej głębi zawartej w małej ilości komponentów oraz szybkiej, maksymalnie 45-cio minutowej rozgrywce.

Grę można zakupić >>>tutaj<<<

Komentarze do wpisu (0)

Wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium