Wczytuję dane...
GRY KOŚCIANE

Już w starożytności cieszyły się sporym zainteresowanie, a obecnie są na tyle powszechne, że nie trudno znaleźć w swoim otoczeniu ich zwolenników — gry kościane. Kostki drewniane, kamienne czy zdobione — kiedyś jednym rzutem można było przegrać dorobek swojego życia, dzisiaj pozwalają przenieść się w niezwykle ciekawy świat alternatywny. Ten rodzaj gier jest najlepszym sposobem na pobudzenie kreatywności i wyobraźni — jeden ruch gracza może bowiem obrócić rozgrywkę o 180 stopni.

Zalety gier kościanych

Niezaprzeczalnym atutem tego rodzaju zabaw jest ich rozmiar — łatwo je schować, nie zajmują dużo miejsca, a tym samym dużo częściej mogą towarzyszyć Ci na wakacjach czy weekendowych wypadach. Są świetną dawką zabawy i nauki dla dzieci, ale też rewelacyjną rozrywką dla dorosłych — wystarczy tylko odpowiednio dobrać tytuł. Co ważne, istnieją gry kościane, w które możesz grać w większym gronie i rozgrywka okaże się niezwykle emocjonująca. Są też takie przeznaczone do rozegrania już w dwie osoby i dające tyle samo frajdy. Kostki mają wiele odmian — są wykonane z wielu materiałów, mają rozmaite kształty i pełnią różnorodne funkcje, ale co ważne — prawie w każdej formie stanowią małe dzieła sztuki — piękna grafika na niewielkiej powierzchni zachwyca, jest dopracowana w najmniejszych detalach, dzięki czemu nawet prosta gra kościana przeistacza się w zachwycającą przygodę.

Jakie gry kościane kupić?

Za sprawą ekranizacji kinowej jedną z najpopularniejszych produkcji tego typu jest Jumanji, w której za sprawą rzutu kostką można przenieść się w fascynujący świat dżungli. Emocje, element zaskoczenia i bardzo wartka akcja nie są jedynie fikcją kinową — ona naprawdę wciąga! Natomiast jeśli grę w kości znasz jeszcze ze swojego dzieciństwa, możesz się pokusić o zakup klasycznego zestawu z kubeczkiem — to wybór, który umożliwia kilka rodzajów zabawy. Tradycyjna zabawa w zupełnie nowym wydaniu to podstawa Story Cubes. 9 kostek i aż 54 zawarte na nich rysunki to przepis na stworzenie zaskakującej historii, która zacznie się od znanego wszystkim 'dawno, dawno temu'. Niepozorny zestaw ku Twojemu zaskoczeniu gwarantuje świetną rozrywkę na długie godziny.

W grach tego typu rzucanie to nie jedyny sposób użycia kości. Możesz je stawiać jedne na drugich, układać na planszy, a nawet wymieniać z innymi graczami — wszystko to sprawia, że zabawa po prostu nigdy się nie nudzi. Jeśli dopiero zaczynasz z nimi przygodę, możesz wybrać Dice Throne i przenieść się w świat fantasy walcząc na śmierć i życie ze swoimi przeciwnikami — kostki zdradzą jakie specjalne moce będą Cię wspierać w rozgrywce. Możesz też zdecydować się na kapitalną Sagrada — wyjątkowa grafika i ciekawy zamysł są już tym, co powinno przekonać Cię do zakupu. W pojedynkę lub w grupie — głównym jej celem jest stworzenie witraży znanej w architekturze katedry Sagrada Familia. Jeśli szukasz prawdziwych emocji i dłuższej rozgrywki przemyśl zakup Fantastic Factories, Ganges lub Roll the Galaxy — będziesz bardzo miło zaskoczony!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne