Wczytuję dane...
GRY PLANSZOWE KOOPERACYJNE

Albo wygrywamy razem, albo przegrywamy wszyscy! Planszówki kooperacyjne wymagają od graczy przemyślanej współpracy, pozwalającej wspólnymi siłami osiągnąć zamierzony cel. Bestsellerowe serie Robinson Crusoe, Horror w Arkham czy Władca Pierścieni – te i inne gry planszowe czekają na Ciebie w naszym sklepie internetowym. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Planszówki kooperacyjne – co to takiego?

Jeśli zastanawiasz się, czym są kooperacyjne planszówki, być może jeszcze dotychczas w żadną nie grałeś. Zatem najwyższy czas nadrobić zaległości. Czym różnią się od tych tradycyjnych? Przede wszystkim element rywalizacji został tutaj zastąpiony kooperacją, czyli inaczej mówiąc – współpracą. W tego typu rozgrywkach nie chodzi o pokonanie innych graczy, lecz o stworzenie zespołu z pozostałymi uczestnikami. Obmyślenie najlepszej taktyki pozwala na wspólne zwycięstwo nad wrogiem lub osiągnięcie zamierzonego celu.

Kooperacyjne gry planszowe. Sprawdź, dlaczego warto je kupić!

Dostępne w naszej ofercie planszówki to fantastyczny sposób na spędzanie czasu w większym gronie. Świetnie sprawdzą się zarówno podczas spotkań rodzinnych, jak i na kameralnych domówkach oraz większych imprezach ze znajomymi. Wspólne pokonywanie przeciwności zacieśnia więzi między graczami, buduje atmosferę wzajemnej akceptacji, zrozumienia i wsparcia. Do zabawy zdecydowanie warto zaprosić także dzieci. Szczególnie te, które źle znoszą współzawodnictwo z innymi. Gry planszowe kooperacyjne sprawdzą się w tej sytuacji idealnie, ponieważ są oparte na współpracy, a nie na rywalizacji.

Jak wybierać planszówki kooperacyjne?

Przede wszystkim gra musi się podobać – i to nie tylko Tobie, lecz także wszystkim uczestnikom zabawy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ od odpowiednich decyzji każdego z graczy zależy sukces całej drużyny. Warto zatem wziąć pod uwagę zarówno tematykę i mechanikę planszy, jak i przeznaczenie wiekowe produktu. W przeciwnym razie gra może się okazać zwyczajnie zbyt trudna i nużąca dla najmłodszych. Oprócz tego zawsze dobrze jest wziąć pod uwagę liczbę uczestników – inne planszówki sprawdzą się dla dwóch osób, inne zdadzą egzamin w większym gronie.

To jak? Zaczynamy?

Wrodzony spryt, wyćwiczona do perfekcji umiejętność logicznego myślenia i budowania starannie przemyślanej taktyki to nie wszystko. Kooperacyjne gry planszowe w przeciwieństwie do strategicznych stawiają na współpracę i wymagają pełnego współdziałania w zespole. Tego typu planszówki to nasza propozycja dla graczy, którzy lubią wspólnie wypracowywać strategie, poszukiwać najlepszych rozwiązań i pokonywać wyzwania. To także idealny wybór dla każdego, kto chciałby wprowadzić powiew świeżości do swoich rozgrywek lub po prostu dla odmiany spróbować czegoś nowego. Jeśli zatem znudziła Ci się klasyka, jesteś we właściwym miejscu. W tej kategorii z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
cena 28,95 PLN

    I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne