Premiera Ankh 0
Premiera Ankh

Już dzisiaj premiera polskiej edycji gry Ankh: Bogowie Egiptu

Trzecia gra planszowa z trylogii Erica Langa skupiając się na mitologii tym razem podejmuje temat wierzeń egipskich dla 2 do 5 graczy od 14 lat. Jak poprzednie gry z cyklu również jest to gra z gatunku kontroli obszaru.

Ankh: Bogowie Egiptu pozwala wcielić się w jedno z egipskich bóstw, które zaczynają starcie o dominację, gdyż ci, którym nie uda się wywalczyć swojego miejsca w ciągle zmieniającym się świecie, przepadną na zawsze. Gra oferuje asymetryczną rozgrywkę, gdyż każde z bóstw posiada różne umiejętności oraz mocne strony, które pozwalają obrać taktykę zależną od danego bóstwa. W trakcie samej rozgrywki ścieramy się o obszar rzucając do walki naszych wojowników oraz korzystając z usług potężnych potworów w walce bez elementów losowych, oraz ustanawiamy karawany, które będą wytyczać granice tworzących się w trakcie rozgrywki obszarów. Gra zapewnia również możliwość zawarcia sojuszy między bóstwami, które przegrywają w starciu, łącząc się w jeden byt i pozwalając dwójce graczy kontynuować rozgrywkę w trybie współpracy.

Ankh: Bogowie Egiptu jest grą wartą uwagi dla każdego fana gier figurkowych, zwłaszcza gier z gatunku area control oraz pomysłowi Erica Langa na ten typ gier planszowych.

Grę można zakupić >>>tutaj<<<

Komentarze do wpisu (0)

Wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium