Premiera Ekspedycji Ares 0
Premiera Ekspedycji Ares

Już dzisiaj premiera gry Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares

Terraformacja Marsa uchodzi dzisiaj za jedną z kultowych gier planszowych cały czas trzymając się na szczytach rankingów. Ekspedycja Ares jest reimplementacją znanych już mechanik w formie przystępniejszej pod względem poziomu trudności gry karcianej dla od 1 do 4 graczy od 14 lat.

Tak samo jak w oryginalnej grze celem jest terraformowanie czerwonej planety poprzez zarządzanie korporacjami, generowaniem zasobów oraz inwestowaniem w karty projektów. Względem zwykłej Terraformacji Marsa postawiono tutaj na bardziej dynamiczny przebieg gry, gdyż gracze wspólnie rozpatrują wszystkie fazy i kroki, same zasoby nie są w formie fizycznych znaczników, a jedynie zmniejszają koszty na przyszłe projekty a w przypadku samej zmiany planety wszyscy gracze są w stanie otrzymywać punkty nawet kiedy wskaźniki otrzymały najwyższą wartość.

Jest to tylko kilka z różnic jakimi cechuje się Ekspedycja Ares w całokształcie tworząc bardziej przystępną lecz niebanalną grę z uniwersum Terraformacji Marsa, która nada się dobrze dla osób chcących spróbować gier trudniejszych oraz tych, które szukają wyzwania oraz co najważniejsze - są fanami oryginału.

Grę wraz z dodatkową zawartością (karty, maty) można zakupić >>>tutaj<<<

Komentarze do wpisu (0)

Wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium