Wczytuję dane...
Waga produktu: 1 kg
Producent: Galakta

Popłyniemy do rafy i zanurzymy się w czarną otchłań, dotrzemy do usianego kolumnami miasta Cyklopów Y’ha-nthlei i w tej siedzibie Morskich Istot będziemy mieszkać w chwale i wspaniałościach na wieki.

   —H.P. Lovecraft, Widmo nad Innsmouth

Horror w Arkham: Wśród mrocznych fal - dodatek

Zimne morskie fale roztrzaskują się o wybrzeża Nowej Anglii a gęsta mgła napływa od strony zatoki, spowijając ukryte w zakamarkach ciemności osady rybackie. Mroczne cienie czają się w przybrzeżnych wodach, dziwne światła suną głęboko pod powierzchnią Atlantyku a bladzi wieśniacy znikają gdzieś z niepokojącą regularnością. Wygląda na to, że Arkham to nie jedyne miasto borykające się z dziwnymi zajściami…

Wasze śledztwo w ramach tego rozszerzenia zmusi was do opuszczenia Arkham i podróży ku innym nieszczęsnym miasteczkom Massachusetts. Dwa nowe, dwustronne kafelki dzielnic pozwolą wam zwiedzić tętniące życiem Kingsport i Innsmouth, a nowe kafelki tajemnic umożliwiają wyruszenie nawet poza ich granice, by zbadać samą Diabelską rafę czy Dziwny, wysoki dom. Towarzyszyć w tym przedsięwzięciu będzie wam ośmiu nowych badaczy, wśród których znajdują się między innymi Pete „Włóczęga” czy listonoszka Stella Clark.

Cele badaczy są jasno wytyczone w ramach czterech zupełnie nowych scenariuszy, stawiających ich oko w oko z okropnościami czającymi się wśród oceanicznych głębin. Dzięki ponad 150 nowym kartom wydarzeń i spotkań, nowym kartom atutów, potworów i spotkań oraz mechanice rozprzestrzeniającej się grozy, Wśród mrocznych fal to prawdziwy podwodny skarb, zachęcający do zagłębienia się w jedne z najznamienitszych historii z uniwersum Cthulhu!

Tyrani z ruin

Wśród mrocznych fal to między innymi cztery nowe scenariusze – tyle samo co w zestawie podstawowym Horroru w Arkham – a co za tym idzie jeszcze większa regrywalność z możliwością podróżowania między różnymi miastami Massachusetts, od Arkham po Kingsport czy Innsmouth. Zadrżycie zmrożeni wśród zamieci sprowadzonej przez okrutnego Ithaquę i staniecie naprzeciw armii Istot z Głębin, wysłanych z samego Y’ha-nthlei, by przynieść zgubę powierzchniowemu światu. Przerażające księżycowe bestie, łuskowate istoty z głębin czy przeklęci śniący – nowe niebezpieczeństwa czyhają na was w każdym scenariuszu.

Te scenariusze to jednak coś więcej, niż tylko nowe hordy potworów. Już podczas pierwszych przygód z grą planszową Horror w Arkham, wasi badacze musieli ciągle mierzyć się z zagładą coraz bardziej zagrażającą dzielnicom Arkham. Jeżeli nie radziliście sobie z narastającą zagładą, zapewne mocno odczuliście jej tragiczne skutki. Wśród mrocznych fal natomiast, poznacie nowy wymiar trwogi, a konsekwencje waszej opieszałości będą jeszcze dotkliwsze za sprawą kart i żetonów grozy.

Osiągnięcie limitu żetonów zagłady powoduje szerzenie się grozy w dzielnicy Port w Kingsport, zmuszając badaczy do rozpatrzenia karty grozy przed rozpatrzeniem jakiegokolwiek innego spotkania w tej dzielnicy!

Groza odzwierciedla szaleństwo i strach, które zawładnęły daną dzielnicą, a w przypadku niektórych przygód, będziecie musieli się mierzyć z talią grozy unikalną dla danego scenariusza. Groza narasta za sprawą rozprzestrzeniania się zagłady w danej dzielnicy lub za sprawą dobrania z czary nowego rodzaju żetonu mitów. Z kolei za każdym razem, gdy dochodzi do szerzenia się grozy, losowa karta grozy ląduje na wierzchu talii spotkań tejże dzielnicy. Przed rozpatrzeniem jakiegokolwiek spotkania z tej talii, badacze będą wpierw musieli zmierzyć się z własnymi lękami, rozpatrując spotkanie opisane na karcie grozy.

Nieważne, czy groza dopadnie was w Arkham, Kingsport, czy Innsmouth, scenariusze z rozszerzenia Wśród mrocznych fal postawią was w obliczu niebezpiecznych i przerażających spotkań, poddając waszą poczytalność ciężkiej próbie…

Niezłomni w obliczu burzy

Duże rozszerzenie do gry planszowej Horror w Arkham oczywiście nie byłoby kompletne bez nowych badaczy dołączających do śledztwa. Zoey Samaras to tylko jedna z tych postaci, oddana zwalczaniu na każdym kroku zła szerzonego przez Przedwiecznych.

Zoey zawsze pilnowała, żeby jej noże były naostrzone. Z początku było to zwykłe przyzwyczajenie wynikające z wielu lat pracy pod okiem najlepszych szefów kuchni na świecie. Nauczyli ją, że noże oraz ogień to narzędzia każdego kucharza. Pewnej nocy jakiś impuls kazał jej iść do domu inną drogą i od tej pory wszystko się zmieniło. Zobaczyła potwory – przerażające, pokryte krwią bestie o ostrych zębach – pożerające w zaułku jakiegoś mężczyznę. Oczyściła Ziemię z ich bluźnierczego głodu, a wkrótce zrobi to samo ze wszystkimi koszmarami, które czają się w ciemnościach.

Mimo dotychczasowych doświadczeń jako szefowa kuchni, podczas rozgrywki Zoey doskonale sprawdza się w starciach z potworami. Jej siła o wartości 3 to może i niezbyt wiele, lecz z Nożem szefa kuchni w dłoni Zoey poradzi sobie z każdą magiczną potwornością, jaka stanie jej na drodze. Nawet bez swojego noża, Zoey ma w zanadrzu kilka sztuczek, by zadać jak najwięcej obrażeń. Rzucając zaklęcie Wzmocnienia broni, Zoey potrafi przekształcić każdą broń znajdującą się na jej polu w narzędzie zniszczenia, umożliwiając przerzut jednej lub wszystkich kości podczas wykonywania akcji ataku. Z kolei użycie Krzyża Zoey pozwala na wykonanie testu woli, by zadać obrażenia potworowi.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujecie się skorzystać z umiejętności Zoey, niezłomność jej wiary i jej pewna ręka może zdecydować o przechyleniu szali zwycięstwa. A to tylko jeden z ośmiu nowych badaczy zawartych w rozszerzeniu Wśród mrocznych fal!

Pod powierzchnią

Słyszeliście swe imiona niesione szeptem pośród mgły. Doświadczyliście niepokoju zapuszczającego korzenie w waszej okolicy. Natrafiliście na w pół zjedzone truchła w zatęchłych dokach. Najwyższy czas kupić bilet na prom i odkryć co takiego dzieje się w okolicy Innsmouth i Kingsport. Któż jednak wie co czai się pod niespokojnymi falami oceanu?

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne