Wczytuję dane...
Waga produktu: 3.1 kg
Producent: Galakta

Na wojnie nie każdy jest żołnierzem

Miasto jest oblężone. Brakuje wody, jedzenia, leków i innych podstawowych artykułów. Każdy dzień to walka o przetrwanie. Moralność schodzi na dalszy plan – instynkty zaczynają brać górę. W opuszczonych ruinach budynków możesz znaleźć jakieś przydatne pozostałości, ale wyprawa na ulice miasta zawsze wiąże się z ryzykiem. A jeśli spotkasz żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz?

Tak właśnie wygląda This War of Mine: Gra planszowa – gra w niczym nieprzypominająca tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to nie tylko walka o przetrwanie i zarządzanie elementarnymi zasobami. To także trudne moralne wybory, których będziecie dokonywać na każdym kroku. Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część lub nawet wspomożecie swoimi? Każdy wybór ma swoje konsekwencje, które mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Otwórz i graj

IMG_6893

Kiedy otwieraliście ten tekst na pewno pojawiło Wam się w głowie jedno pytanie: „This War of Mine jest świetne, ale jak się w to gra na planszy?”. This War of Mine: Gra planszowa zupełnie zmienia podejście do zasad! Nie znajdziecie w pudełku olbrzymiej instrukcji ani setek mechanik i wyjątków. Zaczynacie od otwarcia jednej, krótkiej książeczki, która w dwóch stronach poprowadzi Was przez przygotowanie gry, a dalej wszystko jest już jasne. Dokładnie tak – po rozłożeniu komponentów na planszy od razu przystępujecie do gry!

Ale jak?

IMG_6887

Kiedy przygotujecie planszę, pierwszy gracz rozpatruje pierwszą kartę wydarzenia, a następnie wspólnie przystępujecie do rozdzielania akcji. Każda akcja, którą możecie wykonać, jest opisana i jasno wytłumaczona bezpośrednio na planszy lub na karcie, więc możecie skupić się na tym, co jest naprawdę ważne – klimacie i historii.

To także Twoja wojna

IMG_6890

This War of Mine: Grze planszowej wojna staje się osobistym doświadczeniem. Gra została napisana tak, aby gracze czuli, że ich wybory mają znaczenie i nie są anonimowe. Podczas gry spotkacie wiele postaci, a prawie każda ma swoje imię i historię, której staniecie się częścią. Po raz pierwszy gracze mają tak duży wpływ na samą opowieść – w Księdze Skryptów znajdzie się ponad 1900 możliwych dróg rozwoju historii Waszej osobistej wojny.

To dopiero początek

IMG_6894

Wojna nadchodzi, ale nie jesteś na nią gotowy. Czy zdołasz przetrwać w trudnych warunkach oblężonego miasta? Jak potoczą się losy Twoje i Twoich towarzyszy? Dacie się ponieść instynktom czy zachowacie człowieczeństwo? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów w Twoim życiu – w drugiej połowie roku sprawdzisz, co naprawdę oznacza słowo „przetrwać”.

Podstawowe informacje

Liczba graczy:  1 - 6 osób
Wiek: od 18 lat
Czas gry: ok. 45 - 120  minut
Waga: ok. 1,0 kg
Złożoność: 2,82 / 5
Wydawnictwo: Galakta
Projektant: Michał Oracz, Jakub Wiśniewsko
Wydanie: polskie
Pasujące koszulki: 

64x89 - Classic Card Game - 200 szt.

  

Zawartość pudełka:

 • pamiętnik
 • książka skryptów
 • broszura ze scenariuszami
 • broszura zapisu
 • plansza
 • 4 plastikowe dyski
 • 12 plastikowych figurek
 • 4 plastikowe kości
 • 200 kart (63x88 mm)
 • 186 żetonów w wypraskach
 • 33 plastikowe znaczniki

 

Przydatne linki:

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne