Wczytuję dane...
Waga produktu: 2.1 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 5908445421662
Producent: Lacerta

Azul (Lacerta)

 

Azul to gra, która jest pewnym fenomenem. Mimo tego, że jest to abstrakcyjna i logiczna gra planszowa, to podoba się również tym, którzy zazwyczaj gry logiczne omijają szerokim łukiem. Tym co rzuca się od razu w oczy jest piękne wykonanie tej gry, szczególnie 100 żywicznych płytek, choć pozostałe komponenty są równie ładne. Mimo że to gra abstrakcyjna, to jednak ma jakiś temat. W grze Azul gracze wcielają się w artystów, których zadaniem jest układanie mozaik z Azulejos w królewskim pałacu. Azulejos to słynne płytki ceramiczne, których pięknem zachwycił się król Manuel I w Hiszpanii i zlecił sprowadzenie ich do Portugalii.

  

 Jak grać w Azul (Lacerta)

 

Azul to logiczna gra planszowa o bardzo prostych, łatwych do wytłumaczenia zasadach. To sprawia, że jest idealną planszówką dla początkujących graczy, choć i ci zaawansowani dobrze się przy niej bawią.

 

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa na koniec rozgrywki, który następuje gdy, któryś z graczy utworzy poziomy rząd złożony z pięciu płytek.

 
Każda runda w Azulu składa się z trzech faz:
1. Oferta dostawców - gracze zabierają płytki w wybranym przez siebie kolorze z warsztatu dostawcy albo ze środka pola gry i układają je na swojej planszy, na jednej z pięciu linii wzorów. Nadmiarowe płytki odkłada się na pole zwane podłogą - będą one dawać punkty ujemne na koniec gry
2. Układanie mozaiki - w tej fazie następuje przenoszenie płytek na swoją ścianę i zdobywanie punktów. Za każdą nieprzylegającą do innych płytkę, otrzymuje się jeden punkt, zaś za przylegające w pionie i poziomie, odpowiednio więcej. I właśnie o to chodzi w grze, by układać kafelki w sposób, który da najwięcej punktów.
3. Przygotowanie kolejnej fazy.
 
Warto zaznaczyć, że Azul oferuje dwa warianty rozgrywki. Z jednej strony plansza gracza ma zdefiniowany wzór, który gracze układają. Druga strona planszy pozwala na układanie dowolnego układu płytek.

  

Komu spodoba się Azul?

 
Azul
to gra tak naprawdę dla wszystkich: zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Dla tych, którzy lubią logiczne gry planszowe jak i dla tych, którzy za nimi nie przepadają.

Jeśli w grach planszowych lubisz:
- piękne wykonanie
- proste zasady
- rozgrywkę, w której trzeba pogłówkować
- krótki czas gry
wówczas Azul ci się spodoba.

  

Grałeś już w grę Azul? Zostaw nam swoją opinię i ocenę pod tym tytułem! Twoja recenzja jest dla nas ważna :)

       

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2- 3 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 - 45 minut
Waga: ok. 1,2 kg
Złożoność: 1,83 / 5
Wydawnictwo: Lacerta
Projektant: Michael Kiesling  
Wydanie: polskie
Pasujące koszulki: 

 

  

 

Zawartość pudełka:

  • 100 żywicznych płytek
  • 4 plansze graczy
  • 9 żetonów warsztatów
  • 4 znaczniki punktacji
  • 1 żeton gracza rozpoczynającego
  • 1 lniany woreczek
  • 1 instrukcja

 

 

Recenzje i przydatne linki do gry planszowej Azul (Lacerta) :

Strona gry na BoardGameGeek

Instrukcja do gry

Recenzja gry na blogu Games Fanatic

Recenzja gry na blogu Planszówki we Dwoje

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne