Wczytuję dane...
Waga produktu: 3 kg
Wysyłka od dnia:2021-11-05
EAN: 5900741508481

UWAGA! Jest to przedsprzedaż dodruku gry! Planowana data premiery to przełom października i listopada 2021 ale może ulec zmianie z winy wydawcy. Zamówienia będą realizowane po premierze gry. 

Brass: Birmingham – taktyczna przygoda

Brass: Birmingham to kontynuacja, a jednocześnie bardziej rozbudowana i dopracowana graficznie wersja wydanej w 2007 roku gry Brass wznowionej później jako Brass: Lancashire.

Akcja znów rozgrywa się w epoce rewolucji przemysłowej, wymaga strategicznego i logicznego myślenia, bezwzględności w stosunku do pozostałych graczy, a przede wszystkim zmysłu ekonomicznego.

 

Co ma Brass: Birmingham, czego nie ma Brass?

 

Oprócz zakładów przemysłowych, którymi zarządzali gracze pierwszej edycji, w Brass: Birmingham pojawiają się wytwórnie garncarskie, browary i manufaktury. Twórcy przygotowali jeszcze jedną gratkę w postaci dodatkowej akcji, jaką jest rozpoznanie. W jej trakcie gracz może odrzucić z ręki dwie karty i w zamian otrzymać dwa jokery.

 

Za co gracze kochają strategiczne gry planszowe?

 

Za możliwość zawziętej rywalizacji i utrudnianie innym współgraczom drogi do zwycięstwa – im bardziej można zaszkodzić rywalom, tym bardziej ekscytująco. W Brass: Birmingham uderzamy w oponentów logiczną i bezwzględną kalkulacją, co jest dużo bardziej rozbudowane na przykład od plądrowania w Osadnikach: Narodziny imperium. Birmingham przewiduje maksymalnie czwórkę graczy, dla których przygotowano wiele akcji wymagających wzajemnego przechytrzania i walki o bogactwo.


 
Specyfikacja gry:
Autorzy: Gavan Brown, Matt Tolman i Martin Wallace
Liczba graczy: 2 – 4
Czas gry: 60 – 120 min
Wiek: 14+ Język: polski

 

Komponenty gry:
-1 dwustronna plansza;
-4 planszetki graczy;
-4 żetony postaci;
-56 żetonów połączeń (po 14 w każdym z kolorów graczy);
-8 kart jokerów (4 karty miast, 4 karty przedsiębiorstw);
-64 karty miast i przedsiębiorstw;
-4 karty pomocy;
-4 znaczniki punktów zwycięstwa (PZ); -30 kostek węgla;
-15 beczek piwa;
-4 znaczniki dochodu;
-18 kostek żelaza;
-77 żetonów pieniędzy;
-180 żetonów przedsiębiorstw (po 45 w każdym z kolorów graczy): 11 manufaktur; 11 przędzalni; 7 browarów; 5 wytwórni ceramiki; 4 huty żelaza; 7 kopalni węgla; 9 żetonów kupców; 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne