Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.6 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 3558380069331
Producent: Rebel

Ta gra to prawdziwa ikona – już dawno podbiła serca miłośników tej formy rozrywki na całym świecie. To wyjaśnia, dlaczego jubileuszowy Dixit 9 jest kolejną z edycji, które pojawiły się na rynku w ciągu dekady. Wydana z okazji 10 rocznicy premiery, jest wyjątkowa ze względu na misternie zaprojektowaną oprawę graficzną. Do jej stworzenia zaproszono wszystkich grafików, którzy zajmowali się przygotowaniem ilustracji do poprzednich edycji. Łącząc siły, stworzyli oni jedyny w swoim rodzaju zestaw 84 kart, inspirowanych historiami i opowieściami z całego świata.

Dixit 9 – gra rozwijająca kreatywność

Będąc wyjątkową grą karcianą, Dixit 9 nie opiera się na zdolnościach logicznego myślenia czy planowania strategii, a umiejętności opowiadania i konstruowania trafnych komunikatów. W tej rozgrywce reguł jest naprawdę niewiele, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Gra opiera się na wymyślaniu skojarzeń do wylosowanych przez uczestników kart opatrzonych fantazyjnymi ilustracjami. Może być to jedno słowo, hasło, cytat czy anegdota – możliwości jest nieograniczona ilość. Następnie pozostali uczestnicy wytypowują wśród swoich kart tę, która ich zdaniem najlepiej współgra z podanym przez opowiadającego skojarzeniem. Wszystkie zostają przetasowane i zmieszane. W drodze głosowania, w którym nie uczestniczy bajarz, zostanie wybrana najlepiej pasująca do skojarzenia karta. Następnie zagadka zostaje rozwiązana i przyznaje się punkty. Szczegółowy opis zasad gry znajdziesz w instrukcji, dołączonej do opakowania.

Dixit 9 – idealna dla rodzin i przyjaciół

Emocje towarzyszące rozgrywce rosną wraz z większą wprawą graczy. Dixit 9 staje się jeszcze bardziej interesujący, jeśli uczestnicy umiejętnie manipulują skojarzeniami, czyniąc odgadnięcie wyzwaniem, ale jednocześnie nie uniemożliwiając go całkowicie. W przypadku gry bliskich sobie osób, gra nabiera nowego wymiaru. W opowieściach czy słowach kluczach dopasowanych do kart można bowiem przemycać nawiązania do wspólnych doświadczeń i wspomnień. To nadaje tej niezwykle popularnej grze karcianej aspektu integrującego i ułatwiającego zacieśnianie więzi. Z kolei w przypadku, gdy w rozgrywce uczestniczą znajomi, Dixit 9 staje się wspaniałą okazją do lepszego poznania się.

Dixit 9 – początki gry

Warto zaznaczyć jednak, że gra pozwala przede wszystkim spojrzeć w głąb siebie. Nic dziwnego – początkowo została pomyślana właśnie jako wsparcie w terapii. Jej autor, Jean Louis Roubira, stworzył ją na potrzeby pracy z młodymi pacjentami, mającymi trudności z integracją w środowisku szkolnym i poza nim. Dixit okazał się w ich przypadku ogromnym wsparciem. Już po kilku rozgrywkach u małych pacjentów Roubira zaobserwowano poprawę relacji nawiązywanych z innymi i większą łatwość formułowania wypowiedzi. Dixit 9 to coś więcej niż zwykła gra – sprawdza się również w charakterze narzędzia pedagogicznego i terapeutycznego. Może być wykorzystywana na przykład przez nauczycieli i wykładowców w celu urozmaicenia zajęć i poprawienia kreatywnego potencjału uczniów, jak również podczas zajęć językowych. Możliwości jest wiele.

Jeśli zależy Ci na zakupie gry, która nie tylko będzie integrować bliskich czy przyjaciół, ale również stanowić rodzaj rozwijającej i inteligentnej rozrywki. Dixit 9 to wybór idealny. Jeśli nie miałeś okazji grać w poprzednie edycje, warto zacząć od początku i stworzyć prawdziwą kolekcję, która będzie źródłem radości dla domowników i gości. Zbieranie kart może przerodzić się w prawdziwe hobby. Gra to również idealny pomysł na kreatywny prezent.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne